Piękne miasto Wrocław – historyczna stolica śląska – jest obecnie jednym z najstarszych i najbardziej reprezentatywnych miejscowości w kraju. Z pewnością charakterystyczny i malowniczy krajobraz samego centrum miasta Wrocławia, ulokowanego na wysepkach i obu brzegach drugiej pod względem długości rzeki w Polsce – Odry, zapewnił Wrocławiowi miano Polskiej Wenecji. Miasto Wrocław jest obecnie miejscowością o bardzosilnej tożsamości akademickiej, nastawionym na kreatywność, młodość jak i edukację. Jego klimat tworzą w większości studenci licznych szkół wyższych, których jest na tą chwilę we Wrocławiu ponad trzydzieści.
Historyczna i współczesna architektura łączy się z obfitą ilością terenów zielonych. W samym centrum miasta rozpościera się piękny Park Szczytnicki, w którym rośnie ponad 350 róznych gatunków drzew i różnego rodzaju krzewów oraz znajduje się tutaj unikatowy Ogród Japoński, który został zbudowany i pielęgnowany jest zgodnie z wszelkimi przykazaniami japońskiej sztuki ogrodniczej. Równie interesującym miejscem do spacerów jest wrocławski Ogród Botaniczny, z jego niezwykłą wystawą kwiatów, alpinarium oranżerią, i największą w Polsce kaktusiarnią, a również najsłynniejszy w Polsce Ogród Zoologiczny, założony w roku 1865.

Dla podróżnych przybywających do Wrocławia, zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych, hotele w ścisłym centrum to oczywiście ciekawa propozycja. I to Nie tylko dlatego, że hoteli w centrum miasta Wrocławia jest dużo, ale również dlatego, że stąd można bardzo szybko i sprawnie przedostać się do różnych innych części Wrocławia autobusami.
Hotelami polecanymi w tym miejscu są na pewno – Hotel Europejski jak i również położony w samym centrum miasta, przy ulicy Marszałka Piłsudskiego – Hotel Polonia.
Dla turystówpodróżujących w celach biznesowych szczególnie polecane są hotele usytuowane nieco dalej od ścisłego centrum miasta Wrocławia. Ponieważ z hoteli tych bezproblemowo mozna się przemieścić na rynek Starego Miasta – najciekawszą część Wrocławia – polecić je możemy osobom przybywającym w celach biznesowych. Własnie tutaj między innymi usytuowany jest Hotel Europejski oraz czterogwiazdkowy, wygodny i elegancki Hotel Art.
Zapraszamy jak najbardziej do zamawiania tych obiektów poprzez nasz internetowy serwis noclegowy – Hotele Wrocław, posiadamy wiele obiektów we Wrocławiu.
Z kolei wyjeżdżając nieco poza centrum Wroławia, napotkamy na hotele i inne obiekty noclegowe, przeznaczone w większości do przeprowadzania konferencji. Oczywiście w tym miejscu hotele są tańsze. Z drugiej strony natomiast, są one położone w pobliżu różnych centrów rozrywki, co czyni je atrakcyjnymi. Jako przykład podać można tutaj Hotel Novotel i inne.
Hotele we Wrocławiu mają bardzo bogatą ofertę, dlatego każdy powinien znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.
Zapraszamy do Wrocławia!