rp_architektura2.jpgWiatrołap to raczej nieduży i niepozorny element architektoniczny, który można stosunkowo łatwo zlekceważyć. Okazuje się jednak, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Wiatrołap ma na celu głównie ochronę przed zimnem. Jednocześnie zapewnia większą prywatność. Dodatkowe drzwi zapewnią intymność w przypadku wizyt takich gości jak listonosze, czy inkasenci. Duży wiatrołap sprawdzi się również jako pomieszczenie użytkowe. Można w nim wygospodarować miejsce na praktyczną garderobę, a także przechowywać np. rower w czasie zimy.

Wybierając projekt domu warto więc zwrócić uwagę, czy architekt przewidział w nim miejsce na praktyczny, wygodny wiatrołap. Jeśli w planach nie ma takiego pomieszczenia, można je wygospodarować np. z holu. Alternatywnym rozwiązaniem także dobudowanie wiatrołapu na zewnątrz. W takim przypadku jednak trzeba liczyć się z dodatkowymi formalnościami. Także wybudowanie wiatrołapu jako części budynku będzie po prostu tańsze, dlatego najlepiej od razu wybrać projekt, którzy przewiduje takie rozwiązanie.