Jak utylizować samochód?

Nasz ukochany samochód służył nam przez długie lata, ale i na niego przyszedł czas. Sprzedać się nie godzi, jeśli nie chcemy mieć nikogo na sumieniu, kolejne badanie techniczne nie do przejścia – co zrobić? Pozostaje nam jedynie auto recycling, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w takim przypadku.

Proces kasacji auta z punktu widzenia użytkownika nie jest specjalnie skomplikowanym zadaniem. Należy zgłosić się do stacji demontażu, która dokona kasacji auta i wyda odpowiednie zaświadczenie, wyrejestrować auto przedkładając w urzędzie komunikacji zaświadczenie o kasacji, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i wniosek, a na końcu zgłosić fakt kasacji i wyrejestrowania ubezpieczycielowi.

W praktyce, najczęściej naszym jedynym zadaniem jest znalezienie wiarygodnej firmy (w każdym urzędzie komunikacji możemy sprawdzić, czy konkretna stacja demontażu ma stosowne uprawnienia) i jeden telefon do niej. Przedsiębiorstwa zajmujące się legalną kasacją aut same odbierają samochód do niej przeznaczony z miejsca postoju – oczywiście trzeba wybrać serwis oferujący takie usługi w obrębie województwa, w którym mieszkamy (firmy mające w swojej ofercie auto recycling obejmują swoim działaniem najczęściej właśnie obszar województwa).

I to wszystko. Serwis przyjedzie po samochód, wystawi legalne zaświadczenie, wyrejestruje samochód w urzędzie i zakończy polisę OC u Twojego ubezpieczyciela. I jeszcze Ci za to zapłaci! Jak to? Wszystko za mnie zrobią i jeszcze zapłacą? Tak. Auto recycling jest bowiem dla przedsiębiorcy działalnością dochodową. Serwis zarabia jednak nie na utylizującym auto, tylko na sprzedaży części z kasowanego pojazdu i odzyskiwaniu cennych materiałów do wtórnego przerobu.