Wakacje to doskonały czas na różnego rodzaju wycieczki. Obecnie najpopularniejsze są dwa kierunki wakacyjnych wyjazdów. Turyści wybierają przeważnie wyjazd w góry lub nad morze.
Wyjazdy w góry wybierają przeważnie turyści, którzy preferują aktywne formy rekreacji. Wyjazd w góry stwarza im możliwości nie tylko obejrzenia wielu malowniczych i przepięknych widoków, ale też odbycia ogromnej ilości ciekawych wędrówek.
Góry przyciągają turystów w różnym wieku. Można tutaj spotkać zarówno młodych studentów, jak też starszych emerytów. Wszyscy korzystają z wielu zalet wynikających ze spędzenia wakacji w górach. Wspinaczka górska jest doskonałym wyzwaniem i sprawia ogromną przyjemność dla wszystkich tych, którzy lubią pokonywać swoje słabości. Dzięki wędrówkom po górach możemy doskonale rozwinąć swoją kondycję i poprawić sprawność fizyczną.
Będąc w górach koniecznie musimy spróbować regionalnej kuchni. Z całą pewnością zachwyci nas smak oscypka – tradycyjnego sera produkowanego z mleka owczego, jak również pysznej góralskiej zupy kwaśnicy.