Elektropolerowanie metali (9)Z czasem – musimy się z tym liczyć wiele zawodów wymrze śmiercią naturalną. Mówi się o taksówkarzach, których już dziś zastępują na dobrą sprawę osoby bez licencji zrzeszone w pewnej korporacji. Opowiada się o tym, że za kilkadziesiąt lat prowadzić nasze auta, pisać teksty czy zajmować się informatyką a nawet zdrowiem będą komputery.

Nie mam pojęcia ile w tym wszystkim jest prawdy, a ile pobożnych życzeń. Mimo wszystko trzeba przyznać, że obecnie nie istnieje już zawód dorożkarza – niegdyś wielce poważany.

Pamiętając o takich przykładach „wymarłych” zawodów warto jest zastanowić się w jakiej branży tak naprawdę możemy się odnaleźć na przyszłość? Oczywiście każdy zachwalać będzie prawdopodobnie własną branżę, ja jednak spojrzałem na statystyki. Gdziekolwiek nie zajrzymy elektropolerowanie metali rośnie w siłę. Oznacza to, że przemysł  odgrywa coraz większą rolę w społeczeństwie. Oczywiście najniższej wykwalifikowanych pracowników będą mogły bez problemu zastąpić roboty, czy jednak z równą łatwością zastąpią one chemików?