Chyba każdy do działalności gospodarczej musi mieć jakiś samochód. Najpopularniejsze są zazwyczaj samochody dostawcze. Głównym problemem jest zakup takiego pojazdu. Można polemizować nad tym czy kupować nowy wóz czy stary? Jaki wybór będzie lepszy?
Wszystko tak naprawdę w większości przypadków zależy od firm, które decydują się na zakup pojazdu. Te, które działają już dłuższy czas mogą sobie pozwolić na zakup nowego auta. Nowe firmy natomiast nie mają zazwyczaj takiej możliwości.
Auta dostawcze są wykorzystywane do różnych prac. Właściciele firm pragną sprawnego ich serwisowania. Ich pojazdy muszą być nieustannie działające, żeby były w stanie wykonywać pracę. Tylko w ten sposób zarabiają na firmę pieniądze. Nie każdą firmę na taki wydatek stać. Wtedy trzeba kupić auto używane, z tak zwanej drugiej ręki. Taka fura jest niestety zazwyczaj bardziej podatna na różnego rodzaju komplikacje, zniszczenia, awarie. Jeśli jednak musimy mieć w firmie auto, to niezależnie czy będzie to nowa czy stara bryka, to jest ona jak najbardziej pomocna w pracy.