W chwili obecnie na rynku najróżniejszych akcesoriów wnętrzarskich i dodatków aranżacyjnych pojawia się coraz więcej rozwiązań nawiązujących do bardziej naturalnej przeszłości architektonicznej i aranżacyjnej. Chodzi przede wszystkim o powrót do bardziej naturalnych materiałów, z których powstają chociażby meble, lampy czy donice ogrodowe.
Wystarczy krótka wizyta na stronach sklepów i firm oferujących takie rozwiązania jak drewniane tarasy czy donice, aby przekonać się, że biznes ten rozwija się dzisiaj bardzo szybko. Wzornictwo, które zaobserwować można chociażby w ofercie wt4home.com pokazuje wyraźnie, że drewno może być wykorzystywane niemal w artystyczny sposób, a jednocześnie może być przy tym bardzo praktyczne i funkcjonalne.
Nic nie stoi dzisiaj na przeszkodzie, aby połączyć w sobie te dwa aspekty i przygotować dla ludzi dodatki dekoracyjne czy akcesoria wnętrzarskie, które są jednocześnie bardzo wygodne w użytkowaniu i praktyczne oraz gustowne i atrakcyjne wizualnie, choć wcale nie muszą być przy tym bardzo drogie.