Niemieckie marki samochodów

Niemcy słyną z tego, że ich siła gospodarki jest zależna między innymi od branży motoryzacyjnej. Oferują oni wiele produktów o wysokiej klasie, a ich samochody są najczęściej kupowanymi pojazdami. Warto przybliżyć ten przemysł w formie opisu pod tytułem: niemieckie marki samochodów prezentacja.
Pierwszą bardzo znaną i szanowaną marką jest Mercedes. Nie bez powodu jest to najdroższa dostępna marka na świecie. Przez lata swojego istnienia marka wyprodukowała kilkadziesiąt milionów różnych pojazdów. Popularność Mercedesów sprawia, że produkowanych ich jest rocznie około 1 miliona. Mercedes jest pięknym samochodem z niezawodnym silnikiem. Każdy, kto posiada samochód tej marki, wyróżnia się prestiżem.
Drugą opisywaną marką jest BMW. Marka ta jest przede wszystkim kojarzona z samochodami sportowymi. Najwięcej można ich spotkać w samych Niemczech lub w USA. Ponieważ ceny modeli BMW są bardzo wysokie, w Polsce spotyka się je coraz rzadziej. Wpływ na tę sytuację mają również w pewnym stopniu złodzieje, których marka BMW zwykle przyciągała.
Chyba nie ma osoby, która nie słyszała także o marce Volkswagen. Samochody tego niemieckiego dostawcy są bardzo popularne w Polsce. Niegdyś znany i lubiany Volkswagen Golf stał na placu w co drugiej rodzinie. Bardzo znanym modelem Volkswagena i jednocześnie bardzo charakterystycznym jest tzw. Garbus.
Innymi znanymi i chwalonymi na świecie niemieckimi markami samochodów są Audi i Opel. Są to również marki, które codziennie spotyka się na ulicach. Każda z nich posiada w swojej ofercie pojazdy o przepięknym wyglądzie.