apartment blockZakup nieruchomości, w której chcielibyśmy zamieszkać, zawsze wiąże się z koniecznością dokonania wyboru: mieszkanie czy dom? Co wybrać?
Nie ma oczywiście jednej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od możliwości portfela ? mieszkania bowiem z reguły są dużo tańsze, lokalizacji, ale i własnych preferencji i celów życiowych. Jeśli mieszkamy w mieście, długo pracujemy, nie mamy czasu ani ochoty, by pracować wokół własnego domu, mieszkanie jest rozwiązaniem o wiele lepszym. Jeśli jednak jest inaczej ? możemy poświęcić nieco czasy na prace wokół domu, chcemy mieć swój ?kawałek ziemi?, możemy kupić dom ? warto to zrobić.
Wybierając pomiędzy domem a mieszkaniem, trzeba swoją decyzję dobrze przemyśleć, pamiętając, że zakup nieruchomości to zakup na lata. Wybór ma więc bardzo wielkie znaczenie. Jeśli wybierzemy źle, co najmniej kilka lat będziemy mieszkać w nieruchomości, którą niekoniecznie akceptujemy. Takich sytuacji oczywiście należy unikać. Wybierając pomiędzy mieszkaniem a domem, nie można oczywiście zapomnieć o zdaniu naszej rodziny i dokonać wyboru najodpowiedniejszego dla wszystkich.