Romantyczny Paryż na weekend

Jeżeli złapaliście jesienną chandrę, to jednym ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się jej jest krótki urlop. Odpocząć można i w domu, ale zdecydowanie lepiej wybrać się na wycieczkę w jakieś nowe miejsce. Jesień to idealny czas na odwiedziny w europejskich metropoliach, a jedną z najlepszych propozycji jest zdecydowanie Paryż.
Loty Katowice Paryż obsługiwane są każdego dnia, dlatego bardzo łatwo dopasować termin do swoich potrzeb. Korzystając z tanich linii lotniczych możemy zakupić bilety w bardzo okazyjnych cenach. Niestety, noclegi w stolicy Francji nie należą do najtańszych, ale zdecydowanie warto zatrzymać się tam na dwie, trzy noce.
Gdy mamy już bilety i hotel, trzeba zaplanować samą wycieczkę. Na liście nie może zabraknąć wieży Eiffela, Pól Elizejskich, czy Katedry Notre-Dame. Obowiązkowo trzeba też zobaczyć na żywo uśmiech Mona Lisy w Muzeum Luwr. Mimo tego, że atrakcji jest naprawdę wiele, atmosfera Paryża nie jest tworzona jedynie zabytkami. Warto wybrać się wieczorem na romantyczny spacer wąskimi uliczkami, zatrzymać się na croissant i kawę w małej kawiarence, czy też zachwycić się obrazami w alternatywnej galerii nieznanego malarza. Paryż jest idealnym miejscem na melancholijny, spokojny odpoczynek we dwoje. Warunkiem zaznania tego właśnie nastroju jest omijanie głównych atrakcji i najbardziej znanych miejsc. Jedynie w ten sposób możemy zaczerpnąć tej słynnej romantycznej atmosfery Paryża, odpocząć od codziennych problemów i trosk. Pierwszym krokiem jest jednak rezerwacja lotu, dlatego nie ma na co czekać, najlepiej jak najszybciej kupić bilety.