Na czym polega fenomen kasku reevu?

Wiosna to czas, w którym cała przyroda budzi się do życia. Nie inaczej jest też w przypadku ludzi. Chętniej spacerujemy, podziwiamy zieleń łąk i świergot ptaków. Wiosną rozpoczyna się również sezon motocyklowy.
Każdy motocyklista chce jak najlepiej przygotować się do tego momentu. W tym celu serwisuje motocykl, odświeża odzież i zakupuje nowe gadżety. Niewątpliwym hitem w tym zakresie w obecnym sezonie jest kask reevu. Jak powszechnie wiadomo, kask to element wyposażenia chroniący głowę przed ewentualnymi urazami. Jednak kask reevu nie należy do grupy zwyczajnych ochraniaczy, ze względu na zastosowane w nim rozwiązanie. Jest to bowiem kask z lusterkiem wstecznym. Technologia działania kasku reevu polega na zastosowaniu dwóch lusterek, z których jedno znajduje się z tyłu głowy i to ono odbija znajdujący się za nami obraz do lusterka ulokowanego z przodu kasku. Dzięki temu, kask z lusterkiem umożliwia obserwację sytuacji znajdującej się za plecami motocyklisty.
Podsumowując, kask reevu jest nie tylko modnym ale niezwykle przydatnym elementem wyposażenia motocyklisty. Nie tylko zwiększa komfort jazdy ale również może uchronić kierowcę przed ewentualnym niebezpieczeństwem.