Jak dobrze bawić się we Wrocławiu?

Przyjeżdżając do stolicy Dolnego Śląska z pewnością oczekujesz bardzo dużo, wszakże to piękne miejsce pełne atrakcji turystycznych i kulturalnych.

Podstawą ofert Wrocławia są zabytki czystko historyczne. Może nie jest to tak bogaty w tradycje region jak Kraków, ale z pewnością jest jednym z najciekawszych w Polsce. Obowiązkiem każdego turysty jest odwiedzenie Panoramy Racławickiej, monumentalnego dzieła przygniatającego rozmachem. Dla osób religijnych i miłośników sztuki gratką będą budowle sakralne. Sama katedra jest jednym z najpiękniejszych kościołów w na całym Dolnym Śląsku. Osoby nie zainteresowane zwiedzaniem powinny zwrócić uwagę na propozycje klubów i restauracji.

Food & Party

Światowym trendem młodzieżowej turystyki jest tzw. fooding (odkrywanie smaków). Miasto posiada jedną z najbogatszych ofert na restauracje w Polsce. Według różnych szacunków spotykają się tu potrawy kuchni z całej Europy, Azji i niektórych krajów afrykańskich. Do najciekawszych należą dania indyjskie, japońskie, czy marokańskie, które są rzadko spotykane na terenie naszego kraju. Z pomocą przewodnika lub aplikacji Foodspotting możesz zwiedzać Wrocław przez pryzmat smaków świata. Po obfitych posiłkach oczywiście czas na całonocne imprezy.

Kluby organizują je najczęściej od czwartku do końca weekendu. Atutem jest ogromna możliwość wyboru imprez. Cechuje je bowiem dużo rozpiętość muzyczna. Z łatwością znajdzie się miejsce dla wielbicieli czarnych dźwięków, muzyki klubowej, czy polskich przebojów. Prawdziwą atrakcją powinny być jednak koncerty grane na żywo, zarówno przez gwiazdy dużego formatu, jak i mniej znanych artystów. Interesujące są szczególnie kluby pielęgnujące tradycje jazzowe.

Zakwaterowanie

Korzystanie z uroków miasta wymaga jednak częstego podróżowania. Mimo inwestycji poczynionych w celu usprawnienia infrastruktury, to ciągle jest ona co najwyżej poprawna. Ogromnym problemem może być przemieszczenia się szczególnie w okolicach rynku, gdzie korki skutecznie utrudniają poruszanie się komunikacji miejskiej.

Dlatego tak ważnym czynnikiem są dobrze położone noclegi. Wrocław posiada bogatą bazę turystyczną zorganizowaną w okolicach ważnych atrakcji turystycznych i oczywiście rynku. W zależności od preferowanej przez ciebie formy odpoczynku staraj się wybierać hotele w ich okolicach. Unikniesz w ten sposób kłopotliwych podróży.