Crossy Enduro 125

Rajdy Enduro są coraz bardziej popularne w naszym kraju i zdarza się, że najbardziej popularne z turniejów są nawet relacjonowane przez duże stacje sportowe. Czym jednak jest Enduro?

Jest to dyscyplina sportowa polegająca na pokonywaniu bardzo długich (od 100 do nawet 300 kilometrów) i ciężkich tras, które charakteryzują się dużych zróżnicowaniem nawierzchni – od asfaltowych zaczynając, na terenowych kończąc.

Dlatego też do wyścigów Enduro używa się specjalnych motorów i motocykli, które muszą spełniać określone i wyśrubowane wymagania zarówno pod względem pojemności silnika (pojemność ta nie może być mniejsza niż 50 cm sześciennych i większa niż 500 cm sześciennych, jednak większość modeli posiada pojemność na poziomie 125 cm), rodzaju użytych opon, a także mocy i typu silnika.

Ceny nowych motocykli Enduro zaczynają się od 20-25 tysięcy złotych, dlatego bardzo dużo początkujących kierowców zaczyna swoją przygodę z rajdami enduro od jazdy na używanych i starych motocyklach, które są zauważalnie tańsze.

Na rynku używanych motocykli najpopularniejsze są zdecydowanie crossy enduro 125 od największych graczy na rynku, czyli Yamahy, Hondy i KTM. Końcówka „125” którą bardzo często znajdziemy w tytułach aukcji dla tych motocykli, odnosi się oczywiście do pojemności silnika takiego motocykla.

Ile w takim razie przyjdzie nam zapłacić za taki używany motocykl crossowy, którym będzie można potem wziąć udział w rajdzie. Ceny zależą od modelu, marki oraz rocznika produkcji. Najtańsze używane motocykle kosztują 5-7 tysięcy.