OLYMPUS DIGITAL CAMERAWiele miast boryka się z problemem utylizacji coraz większej ilości odpadów komunalnych czego wymagają coraz surowsze przepisy dotyczące gospodarowania odpadami.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przetwarzanie odpadów biodegradowalnych w wysokiej jakości kompost. Zajmuje się tym coraz więcej firm i zakładów utylizacyjnych.
Będąca częścią firmy Ziemia polska kompostownia dostarcza najwyższej jakości, organicznego środka, który skutecznie poprawia właściwości gleby, które są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju wielu upraw, w szczególności zbóż, rzepaku i kukurydzy.
Nawozy, które wytwarza w zakładach Ziemia polska kompostownia, skutecznie wpływa na zwiększanie do właściwego poziomu zawartości substancji organicznych w glebie, co poprawia i odbudowuje jej strukturę i pojemność wodną. Właściwie dobrany do rodzaju gleby kompost poprawia również tzw. aktywność mikrobiologiczną gleby, co w połączeniu z wcześniej wymienionymi czynnikami, skutecznie zwiększa możliwości produkcyjne tak nawiezionego pola czy ogrodu.