Każdy pomysł na biznes jest dobry, jeśli tylko jest dochodowy. Nawet najprostsza forma usług, może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko jest na nią duże zapotrzebowanie, a konkurencja na rynku nie jest tak wielka.
Jednym z ciekawszych pomysłów na własne przedsiębiorstwo, jest własna wypożyczalnia samochodów. Pomysł niezły, a i wydaje się być bardzo dochodowy, nie powinno nam zabraknąć klientów indywidualnych, jak i firm, które będą wypożyczać auta dla swoich pracowników.
Jak nazwać taką wypożyczalnię? Można zrobić to bardzo prosto, zwłaszcza jeśli zależy nam na prostej i wpadającej w głowę nazwie. Jeśli planujemy wypożyczalnię otworzyć w Gdańsku, nic nie stoi by nazwą firmy była „Wypożyczalnia samochodów Gdańsk”. Banalnie proste, ale zapadające w pamięć i od razu informujące klienta, w czym firma się specjalizuje.
Czy można dorobić się na tym wielkich pieniędzy? Z pewnością tak, zwłaszcza jeśli spróbujemy stworzyć sieć takich wypożyczalni, mamy wtedy duże szanse na powodzenie i zarobienie fajnych pieniędzy.