Sporo firm – zwłaszcza tych mniejszych, choć nie tylko – napotka w historii swojego funkcjonowania na problem zmiany siedziby. Z logistycznego punktu widzenia jest to operacja skomplikowana. Jeden problem to właściwe zaindeksowanie i przypisanie inwentarza, drugi – często poważniejszy – przewiezienie dobytku z jednego miejsca w drugie.
Rozwiązaniem może się okazać wynajem aut dostawczych. To metoda przede wszystkim praktyczna i wygodna. Nie musimy wtedy martwić się o to, czy nasze auto da radę. Powierzając zadanie profesjonalnej firmie nie musimy też dbać o to czy umówiony transport na pewno dotrze punktualnie – jak to bywa czasami w przypadku spraw załatwianych „po znajomości”.
Oczywiście każdy – a już szczególnie prowadzący firmę – zwraca uwagę na aspekt cenowy. Również w tym kontekście rozwiązanie okazać się może opłacalne, o ile tylko podejdziemy do sprawy rzetelnie. Odpowiednie przeanalizowanie oferty rynkowej pomoże podjąć najkorzystniejszą decyzję. Kwestia dodatkowego spokoju w sytuacji stresowej jest nieoceniona.