Podczas jazdy samochodem wiele czynników wpływa na komfortową i bezpieczną jazdę. Są to oczywiście podstawowe parametry samochodu, wygodne fotele, ale i warunki pogodowe.
Ważnym elementem wpływającym na jakoś podróży są odpowiednie wycieraczki samochodowe. Mimo, że wydają się one być mało istotne, każdy kierowca wie, że posiadanie odpowiednich wycieraczek daje dobrą widoczność jazdy i komfort, a podróż z niewłaściwymi wycieraczkami szybko kończy się irytacją kierowcy i rozproszeniem jego uwagi. Powinny być one odpowiednie do marki samochodu i wielkości szyby. Dobrze, kiedy praca wycieraczek jest cicha, zbierają one dobrze wodę i zanieczyszczenia, nie zacinają się i nie powodują tworzenia się smug na szybach. Również materiał z jakiego są wykonane jest istotny, ponieważ wpływa na ich trwałość, a przez to na długość użytkowania.
Mimo, że wycieraczki są może detalem w stosunku do wielu innych istotnych części, są niezbędne, dlatego nie warto oszczędzać przy ich wyborze i cieszyć się ich niezauważalną, ale skuteczną pracą.