Spontaniczna wycieczka do Japonii albo dłuższe wczasy to doskonały wybór, ponieważ istnieje dziesiątki powodów, dla których warto zobaczyć ten niezwykle przyjazny kraj.

Jednym z powodów Kyoto, które jest wręcz zatopione w historii. Najbardziej charakterystyczne resztki imperialnej przeszłości miasta to złocone Kinkakuji, niegdyś willa Shoguna, teraz świątynia buddyjska, która wznosi się na brzegu spokojnego stawu.
Drugim jest Park Narodowy Nikko to miejsce z bogato zdobionymi świątyniami i sanktuariami wpisane zresztą na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to piękny i niepowtarzalny widok.

Ciekawym miejscem, które powinno się odwiedzić zwiedzając Japonię jest Hiroshima Peace Memorial Park.
Celem powstania parku jest nie tylko chęć upamiętnienia ofiar bomby, ale także podniesienie świadomości na temat okropności wojny nuklearnej. Jest to coś, czego każdy, zarówno mieszkaniec Japonii jak i cudzoziemiec powinni doświadczyć przynajmniej raz w życiu.

Wycieczka do Japonii może być dla każdego turysty niezapomnianym przeżyciem wystarczy, że odwiedzi Kawachi Fuji Garden- ogród, który należy do jednych z najpiękniejszych ogrodów na świecie czy Błękitny Staw na japońskiej wyspie Hokkaido, który swój turkusowy kolor zawdzięcza dużej ilości wodorotlenku glinu zawartego w wodzie.
Oczywiście nie sposób pominąć stolice – Tokio z Kokyo – czyli Cesarskim Pałacem, który wyrasta w centrum miasta oraz Kokyo Gaien – zewnętrznym ogrodem, a dla miłośników sztuki jest Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej.