Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy?

Jaki powinien być dobry warsztat samochodowy? Najlepiej posiłkować się oczywiście opiniami oraz poleceniami znajomych lub rodziny. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości, trzeba samodzielnie sprawdzić czy dany warsztat jest godny zaufania.
Dużo powie nam już pierwszy kontakt z warsztatem i jego pracownikami. Miejsce to powinno być schludne, a naprawiane tam samochody zabezpieczone przed przypadkowym zabrudzeniem. Obsługujący nas mechanik musi wypisać nam dokument potwierdzający złożenie zlecenia. Znajdują się tam informacje na temat usterki, przybliżona cena naprawy oraz prognozowany jej  termin. Oczywiście znajdą się tam także nasze dane osobowe oraz podpisy obu stron.
Serwis nie ma obowiązku zapewnienia nam samochodu zastępczego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy podpisaliśmy z nim stosowną umowę, w której nam to zapewnił.
W momencie odbioru pojazdu podpisujemy stosowny  protokół. Powinniśmy w tym momencie sprawdzić sprawność samochodu. W razie wystąpienia jakichkolwiek uchybień należy niezwłocznie to zgłosić mechanikom.