Usługi koparko-ładowarką stają się coraz częściej wybieranym pomysłem na rozpoczęcie własnej działalności. O tyle jest to korzystne, że jak zrobimy odpowiedni kurs i zdobędziemy uprawnienia do obsługi koparki, będziemy mogli pracować nią sami, więc przynajmniej w tym początkowym okresie zaoszczędzimy na zatrudnianiu pracowników.
Popyt na tego typu usługi jest duży, bo zawsze będzie trzeba coś przekopać czy wykopać. Niestety zakup sprzętu jest bardzo kosztowny- z całą pewnością nie kupimy koparki za tysiąc złotych. Oczywiście można się starać o różnego rodzaju dofinansowania na rozpoczęcie działalności, ale nie pokryją one kosztów zakupu sprzętu nawet w połowie. Warto tu wziąć po uwagę leasing czy zakup mniejszego sprzętu, jak na przykład minikoparka- świetnie sprawdza się na małych działkach, na które duży sprzęt nie wjedzie.
Koniecznie trzeba też zbadać rynek, bo podaż takich usług również jest wysoka. Usługi koparko-ładowarką Bydgoszcz są tego najlepszym przykładem. Od ręki znajdziemy dziesiątki wykonawców.