Miasto Warszawa stanowiąca stolicę Polski jest największym miastem w całej Polsce i zapewne jednym z najbardziej ciekawych miast środkowej Europy. Jak każda duża stolica w Europie, Warszawa ma wiele atrakcji turystycznych, pozwalajacymi na lepsze zwiedzanie miasta stołecznego, z których warto jest skorzystać szczególnie w sezonie letnim. Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych ciekawą historią i ciekawym klimatem, ciekawi swoją odmiennością. To tutaj przenikają się wpływy kultury zachodniej jak i wschodniej części Europy. W chwili obecnej w Warszawie powstaje bardzo wiele nowoczesnych obiektów biznesowych i konferencyjnych oraz budują się coraz to nowsze hotele, apartamenty i inne obiekty noclegowe. To tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe oryginalne pałace, misterne kościoły, wielkie gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z dużą pieczołowitością przy pomocy wielu ludzi.

Bogata historia miasta stołecznego odcisnęła swoje znamię sczególnie w murach malowniczej dzielnicy jaką jest Stare Miasto, które słynie z oryginalnego klimatu drobnych przyjemnych pubów i urodziwych zaułków. Znajdują się tutaj między innymi piękny pełny powaby Zamek Królewski oraz piękny Rynek Starego Miasta, na którym zobaczymy historyczny pomnik Warszawskiej Syrenki. Dziedzictwo miasta można także ujrzeć zwiedzająć liczne warszawskie muzea, z których najciekawsze to Pałac w Wilanowie, Muzeum Narodowe oraz wybudowane niedawno Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dla tysięcy podróżnych wymagających innych atrakcji, stolica również oferuje bardzo dużo. W ekskluzywnych pięciogwiazdkowych obiektach noclegowych, takich jak dla przykładu Hotel Marriott, czy też mniej wystawnych jak na przykład – Hotel Gromada, amatorzy luksusowego wypoczynku znajdą zupełnie wszystko, czego tylko zechcą. Warszawa obfituje w hotele zarówno typowo biznesowe jak i obiekty przeznaczone dla mniej wymagających turystów szukających zakwaterowania w hotelu.

W wielkich centrach handlowych, amatorzy robienia zakupów znajdą nawet te najbardziej ekskluzywne rzeczy, bardzo często po konkurencyjnych cenach.

Miasto Warszawa ma też liczne niepowtarzalne i niespotykane kompleksy zielonych obszarów. Zwłaszcza znane na całą Polskę Łazienki Królewskie z parkiem, który je otacza, są wystarczającym powodem, by choć raz odwiedzić Warszawę. Piękna sceneria sprzyja popołudniowym romantycznym spacerom, a wyczuwalny spokój tego miejsca wspaniale odpręża i relaksuje. Miasto ma także wciąż rosnącą sieć ścieżek rowerowych. Możemy nimi jeździć dla przykładu wzdłuż najdłuższej rzeki w Polsce – Wisły, ale także wybrać się na podróż nieco dłuższą, na przykład do malowniczej Puszczy Kampinoskiej czy też do – znanego z pięknego ogrodu botanicznego – osiedla Powsin.

Jeśli natomiast chodzi o komunikację w mieście – jest ona bardzo dobrze przemyślana – szczególnie godny polecenia jest wszelkiego rodzaju transport szynowy, czyli metro (jedyne w Polsce!), tramwaje oraz polecana szybka kolej miejska. Do Warszawy można dostać się również samolotem, koleją, lub komunikacją samochodową, chociaż ta ostatnia możliwość jest prawie zawsze problematyczna, z powodu częstych korków w mieście.

Jeśli zainteresował Państwa pobyt w Warszawie nocleg w jednym z wielu stołecznych hoteli można zabukować ONLINE z pomocą serwisu Hotele Warszawa. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania Warszawy!