Pasy transportujące

Taśmy transportujące to taśmy, które jak sama nazwa mówi pomagają nam w przytrzymywaniu ważnych obiektów, które transportujemy.
Przy inteligentnym doborze pasów powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na długość samej taśmy tak by nie okazała się ona za mała. Powinniśmy patrzeć również na samo wykonanie naszego paska, tak by nie był to jakiś lewy materiał z Chin.
Ważnym aspektem przy doborze jest również możliwe obciążenie, które pas da radę utrzymać.

Każdy pas musi spełniać spore wymagania stawiane poprzez Unię Europejską dlatego nie musimy się aż tak martwić o słabe wykonanie produktu.
Jednym z wymagań stawianych przez Unię jest budowa oraz wytrzymałość pasów oraz odciągów.

W wielu sklepach sprzedających pasy do transportu możemy natknąć się na kolorowe etykiety oznaczające materiał, z którego wykonana jest taśma.
Oznaczenia te pomagają nam również określić na co dany pas jest odporny – ważny czynnik przy przewożeniu płynów, kwasów i innych toksycznych dóbr oraz o wysokich lub niskich temperaturach .

Same dane podawane na etykietach to między innymi:
LC – dopuszczalne obciążenie
SHF – Maksymalna siła, która może zostać użyta do napięcia pasa
STF – Siła z którą towar może zostać dociśnięty do podłoża

Pasy transportowe to od wielu lat bardzo ważny przedmiot, z którym porządny przewoźnik powinien się nie rozstawiać.
Taśmy te bardzo ułatwiają oraz niwelują straty, które bez pasów mogły by być gigantyczne, ponieważ wiele przewożonych towarów mogło by przemieszczać się oraz przy tym niszczyć się.