Wielu z nas chciałoby latać – jednak jeśli planujemy robić to rekreacyjnie, to koszt takiego hobby jest bardzo duży (sama licencja pilota na awionetki to ogromne pieniądze i żmudny, długi trening, nie mówiąc o kupnie lub nawet wynajmie maszyny). Rozwiązaniem tego problemu jest… paralotnia.

Chociaż latanie na paralotni wymaga zdecydowanie mniejszych nakładów czasowych i finansowych niż nawet najprostszy model samolotu, to wciąż jest to sport, który nie wybacza błędów. Jeśli poważnie myślimy o rozpoczęciu lotów przy pomocy takiego sprzętu, to niezbędna będzie nam wiedza i doświadczenie, którą zapewni nam szkoła paralotniowa.

Przy wyborze odpowiedniej placówki dobrze przede wszystkim zapoznać się z jej renomą – czy jest to instytucja funkcjonująca na rynku od dłuższego czasu, czy może pochwalić się wykwalifikowaną kadrą lub innymi wymiernymi dowodami na konkretne kwalifikacje. Po odbyciu kursu nie pozostanie nam już nic innego, jak cieszyć się możliwością pokonywania przestworzy, nawet jeśli w przypadku paralotni nie będziemy mieć zbyt dużej władzy nad żywiołem.