Często z zazdrością spoglądamy na pokazywanych w wiadomościach lub innych programach telewizyjnych żeglarzy i kapitanów. Lubimy wyobrażać sobie, że jesteśmy na ich miejscu, właśnie wyruszyliśmy w rejs i poruszamy się, na przykład, po lodowatych, co prawda, ale pięknych falach Oceanu Atlantyckiego.
Fascynują nas podróże. Turystyka to coś, czego potrzebujemy, by zaspokoić swoją ciekawość świata. Każdy z nas chciałby jak najwięcej zobaczyć i jak najwięcej przeżyć. Życie jest krótkie, więc trzeba się spieszyć i czerpać z niego garściami, jeżeli mamy taką możliwość.
Dobrze jest pomyśleć o zdobyciu patentu żeglarskiego, otwiera to wiele drzwi, możemy wyczarterować jacht i wyruszyć w podróż… kto wie, może kiedyś nawet dookoła świata? Wszystko przecież jest możliwe, a jeżeli to byłoby naszym marzeniem to powinniśmy z tych możliwości skorzystać! Na nic tylko myśleć o tym „co by było gdyby…”. W natłoku własnych spraw i trudności myślimy, że nie damy rady zrobić tego czy tamtego. Warto sobie wtedy zadać pytanie „Czy na pewno?” i podjąć walkę o spełnienie marzeń!