Kiedy spełnimy swoje marzenie i będziemy posiadać dużą rodzinę z co najmniej trojgiem dzieci, na pewno trzeba będzie znaleźć odpowiedni samochód. Taki, który nam pomieści wszystkie potrzebne rzeczy i będzie w nim dużo miejsca. Taki samochód musi być bardzo bezpieczny i niezawodny. Na rynku jest obecnie wiele marek, które oferują takie samochody. Praktycznie każdy ma przynajmniej jeden samochód rodzinny w ofercie. Nie wszystkie jednak samochody spełniają oczekiwania kupujących, kiedyś zwracało się uwagę tylko na pojemność bagażnika i liczbę miejsc. Teraz klienci są bardziej wybredni i pragną aby taki samochód miał odpowiedni komfort prowadzenia, dodatkowe wyposażenie, różne systemy bezpieczeństwa czy wnętrze na tyle przestronne aby było w nim wygodnie i bez problemów. Jakie są warte uwagi samochody rodzinne na naszym rynku?

Toyota Verso – bardzo fajny minivan od Japończyków, obecna wersja jest produkowana od 2009 roku, która w 2013 została poddana faceliftingowi. Poprzednia wersja tego samochodu nosiła nazwę Corolla Verso i była również z powodzeniem sprzedawana. Zbudowana jest na płycie podłogowej Avensisa, a stylistyką przypomina nowego Aurisa. Jak to bywa z tą marką samochody te są niezawodne i bardzo solidne. Komfort prowadzenia jest bardzo wysoki, a stylistyka stoi na wysokim poziomie.

Mazda 5 – Samochód trochę mniej znany w Polsce, a szkoda bo bardzo dobry. Jak to bywa z Japończykami jest bardzo mało awaryjny. Jego najnowsza wersja jest produkowana od 2010 roku, a więc już trochę długo. Jednak to nie powinno przeszkadzać, ponieważ jego stylistyka jest bardzo nowoczesna. Charakteryzuje ją to, że tylne drzwi nie otwierają się tradycyjnie a są przesuwane do tyłu jak w autobusach co ułatwia wyjmowanie dziecka na parkingu jak i wsiadanie do samochodu w ciasnych miejscach.

Renault Scenic 3 – Bardzo popularny francuski minivan, który zadebiutował już w latach 90 i od tej pory się dzielnie trzyma. Występuje on w dwóch wersjach: normalnej i większej, która nosi nazwę Grand Scenic. Posiada ona większy bagażnik, a także oferuje dodatkowe 2 siedzenia z tyłu.