rp_budownictwo19.jpgWybór kierunku studiów to często pierwsza poważna decyzja w życiu młodego człowieka. Przesyt kandydatów na uczelniach humanistycznych oraz zapotrzebowanie rynku na ludzi wykształconych w typowo technicznych dziedzinach sprawia, że popularność zaczynają zdobywać trudniejsze kierunki, takie jak np. architektura.

Przyszły architekt powinien posiadać wszechstronne zdolności, ponieważ zawód, który pragnie wykonywać, ma zarówno ścisłą, jak i kreatywną stronę. Studenci architektury uczą się więc niełatwej analizy matematycznej, rysunku technicznego, posługiwania się skomplikowanymi programami pozwalającymi na wirtualne projektowanie budowli.
Architektura wymaga ogromnej precyzji, problemy z koncentracją mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Niedokładne bądź nieprawidłowe zaprojektowanie budowli może przyczynić się do jej zawalenia, w wyniku czego przebywający w niej ludzie mogą stracić życie lub odnieść obrażenia. Winę za takie zdarzenie ponosi oczywiście architekt, co w skrajnych przypadkach równa się odbyciu kary pozbawienia wolności.