Poszukując pomysłu na własny biznes warto rozważyć wiele opcji, ale przede wszystkim liczą się nasze umiejętności, kapitał i potrzeby rynku. Ciekawym i sprawdzonym pomysłem na własny biznes, bez konieczności posiadania bardzo dużego kapitału jest przewóz osób za granicę, na przykład przewóz osób do Niemiec czy Francji.
Obecnie to Niemcy i Francja znajdują się na liście najczęściej wybieranych na wyjazdy do pracy miejsc. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokimi zarobkami i odległością od kraju. Przewóz osób do Niemiec i Francji jest bardzo dobrze rozwinięty, dlatego bez problemu możemy się dostać na miejsce, nawet mało popularne i małe.
Ponadto Polacy wybierają te kraje do życia ponieważ są one zbliżone kulturowo i nasi rodacy za granicą mogą liczyć na życzliwość mieszkańców, którzy na ogół są przyjaźnie nastawieni na imigrantów. Miejsca te są na tyle atrakcyjne, że duży odsetek imigrantów nie wraca do kraju wcale i zaczyna układać sobie życie za granicą, uczą się języka i zakładają rodziny.