nieruchomosci (24)Okna są niezbędne w każdym domu. Są źródłem światła, ale pełnią także bardzo ważne funkcje estetyczne. W nowoczesnych projektach budynków wykorzystuje się duże przeszklenia. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim warto liczyć się z tym, że wykonanie takiego przeszklenia może być dosyć kłopotliwe, a także dosyć kosztowne. Montaż dużych tafli szkła, które często mają bardzo dużą masę, wcale nie jest prosty i wymaga zatrudnienia odpowiednich fachowców. Oczywiście pozostaje także kwestia strat ciepła spowodowanych tego typu przeszkleniami. Trzeba brać pod uwagę, że szło będzie przepuszczało znacznie więcej zimna niż ściana.

Oczywiście duże przeszklenia mają także niezaprzeczalne walory estetyczne, które na pewno przyciągają uwagę niejednego inwestora. W końcu ładny wygląd domu też ma znaczenie. Jasny, przestronny salon z dużymi oknami wychodzącymi na ogród będzie na pewno atrakcją zarówno dla domowników, jak i dla gości, na których takie wnętrze bez wątpienia zrobi bardzo duże pozytywne wrażenie.