Mamy 18 lat, właśnie udało nam się zdać prawo jazdy, przy okazji odłożyliśmy sobie trochę pieniędzy i przyszedł czas na kupno pierwszego samochodu. Zazwyczaj za bardzo szaleć nie możemy, i to nawet dobrze. Ponieważ pierwszy samochód nie powinien być najwyższej klasy Mercedesem, a takim samochodem, który pozwoli nam na bezproblemową dalszą naukę jazdy. Bo to właśnie po zdaniu prawa jazdy zaczyna się prawdziwa nauka, kiedy nie mamy na fotelu pasażera instruktora, który w razie błędu nam zahamuje albo poradzi cenną wskazówką. Silnik w takim samochodzie nie może być za duży i mieć sporo mocy, najpierw powinniśmy nauczyć się jeździć czymś mniejszym i normalnym. Często właśnie wiele młodych osób o tym nie myśli i podejmuje pochopne decyzje. Należy wziąć pod uwagę także wysokość ubezpieczenia takiego samochodu, które także w dużej mierze zależy od mocy silnika. Poniżej daje propozycję samochodów, które nadają się na młoda kieszeń, a przy okazji są solidne i dobre w użytkowaniu.

Honda Civic 6 – bardzo popularny i fajny samochód, świetnie nadaję się do użytkowania w mieście. Jest on japoński, a więc niezawodny. Części mamy cały czas dużo na rynku i nic nie wskazuje na to aby to się zmieniło. Bardzo popularny wśród fanów tuningu i przez to należy uważać na egzemplarz, który możemy kupić, ponieważ może być w nim dużo rzeczy nieoryginalnych i kompletnie nie pasujących do samochodu takich jak wydech, opony czy zawieszenie. Należy także dogłębnie oglądnąć silnik w poszukiwaniu jakichś przeróbek.

Golf 3,4 generacji – również bardzo w porządku samochodzik. Jak to stajnia Volkswagena ma do siebie na rynku znajdziemy sporą ilość części zamiennych po dobrych cenach. Samo auto także za bardzo się nie psuje. W ofercie na pewno znajdziemy silnik odpowiadający naszym potrzebom. Popularność jest jednak wadą tych samochodów, ponieważ są one popularne u sporej ilości handlarzy i na to trzeba uważać.

Toyota Yaris 1 – Fajne zgrabne autko do miasta. Jak to Toyota ma do siebie jest ono bardzo niezawodne, jakość części stoi na wysokim poziomie jak i komfort prowadzenia samochodu. Z uwagi na markę nie traci on tak szybko na wartości jak inne auta, dlatego na początku może być trochę droższy, ale za to dostajemy bardzo dobry produkt.