deweloper (17)Przychodzi taki czas w życiu, gdy człowiek zaczyna myśleć o własnych czterech kątach. Budżet rzadko kiedy pozwala na zakup mieszkania bez udziału banku, zatem wybór odpowiedniego lokum musi być naprawdę przemyślany.
Ceny na rynku nieruchomości zależą od wielu czynników ale najważniejszym z nich jest umiejscowienie. W dużym mieście, czteropokojowe mieszkanie, o powierzchni 50m2, kosztuje średnio 200 000 zł. Za takie samo mieszkanie, w małym powiecie, zapłacimy nawet o jedną czwartą mniej! Czy zatem małe miejscowości są panaceum na wysokie ceny?
Musimy pamiętać, że przeprowadzka na prowincje okupiona jest wieloma wyrzeczeniami. W małej mieścinie, ciężko będzie znaleźć ciekawą pracę, a i życie kulturalne będzie nieco ograniczone.
Kupując nowe mieszkanie, trzeba się liczyć z tym, że deweloperzy, w poszukiwaniu jak największego zysku, oszczędzają na jakości. Dlatego wbrew pozorom, budynki z wielkiej płyty nierzadko są lepiej wyciszone od nowych, wybudowanych z cegieł.
Osobiście, szukałem mieszkania ponad pół roku. Zdecydowałem się na sprawdzoną konstrukcję z wielkiej płyty i nie żałuję. Każdy jednak musi sam dokonać wyboru.