Podesty ruchome, czyli popularne podnośniki wielu typów, to powszechnie używany sprzęt w pracach wysokościowych takich jaj montaż konstrukcji budynków mieszkalnych czy użytkowych, pracach elektroinstalacyjnych czy montażu wentylacji lub oświetlenia.
Podesty ruchome znalazły więc zastosowanie w praktycznie każdej branży, zyskując przez lata wielu użytkowników, wykorzystujących je w codziennej pracy. Warto zapoznać się z jednym najbardziej znanych typów podestów, czyli podnośnikiem koszowym. Jest on zaliczany do grupy maszyn dźwignicowych. Typowy podnośnik koszowy jest zbudowany z ruchomego ramienia hydraulicznego z zamocowanym i odpowiednio zabezpieczonym koszem oraz zdublowanego panelu sterowania pracą ramienia.
Podesty ruchome, w tym i podnośnik koszowy, są używane nie tylko w pracach remontowych, budowlanych czy montażowych. Również służby specjalne, takie jak Straż Pożarna. Dzięki nim możliwe jest szybkie i bezpieczne dotarcie do wysoko położonych pożarów i prowadzenie z nich skutecznej akcji gaśniczej. Wiele firm wykorzystuje je także do odśnieżania dachów, montażu reklam a nawet do mycia okien w wysokich budynkach. Podnośniki tego typu umożliwiają więc bezpieczne realizowanie wszystkich prac, które wymagają działania na wysokości.