Każde dziecko lubi wesołe miasteczka. Chyba nikt z nas nigdy nie miał styczności z maluchem, który powiedziałby, że nie przepada za tego typu miejscami. Rozmaite festyny, atrakcje, w tym malowanie buziek jest naprawdę ciekawe i przyjemne dla naszych pociech.
Jednym z najbardziej znanych parków rozrywki w Polsce z pewnością jest ten ulokowany w Chorzowie, na Śląsku. Prawdopodobnie mało kto mieszkający w tamtych okolicach nigdy nie odwiedził tego miejsca. Jest to po prostu pozycja obowiązkowa dla wszystkich żądnych przygód i atrakcji osób. Świetnie będą się tam bawić nie tylko najmłodsi, ale też nastolatkowie czy nawet dorośli. A to bardzo dobrze, bo nie powinno się szufladkować ludzi ze względu na wiek, przecież to, że ktoś jest na przykład dziadkiem nie oznacza, że sam nie będzie chciał się pobawić (a poza tym zawsze może pójść z wnukiem i zabawa gwarantowana dla obojga!).
Turystyka rozrywkowa gwarantuje mnóstwo świetnej zabawy, a jest ona wszechobecna, także na terenie Polski. Park rozrywki w Chorzowie to tylko jeden z wielu przykładów wesołych miasteczek znajdujących się w naszym kraju. Warto chociaż raz się tam wybrać, a dziecko zabrać ze sobą… ale to już wedle uznania.