Motocykl typu cross

Motocykle pozwalają poczuć wiatr we włosach i dostarczają sporo radości z jazdy. Te przystosowane do jazdy po szosach, jak choćby Choppery czy ścigacze oferują sporą jakość na konwencjonalnych szosach, nie nadają się jednak do jazdy terenowej. Przejażdżki po bezdrożach, gdzie muldy i błoto występują w proporcjonalnych ilościach, są specjalnością motocykli typu Cross.

Motocykle typu Motocross są przystosowane do wyścigów na specjalnie przygotowanych torach. Nie są jednak wyposażone w homologację, przez co nie mogą brać udziału w ruchu ulicznym. Z pomocą przychodzą zatem motocykle typu Enduro.

Enduro to motocykl przystosowany do jazdy terenowej, jednak w przeciwieństwie do Motocross, jest wyposażony w homologację, dzięki czemu może być dopuszczony do ruchu po zwyczajnych ulicach. Jest on idealną alternatywą dla użytkowników, którzy radość z jazdy po bezdrożach chcą łączyć z praktycznym używaniem motocyklu na konwencjonalnych ulicach.

Na rynku motocyklowym istnieją również modele należące do klasy turystycznych enduro. Łączą one cechy motocykli turystycznych oraz motocykli enduro. Są one wyposażone w chwytaki na kufry, dzięki czemu umożliwiają przebywanie długich tras w których konieczne jest zabranie bagażu. Jednocześnie łatwość zdejmowania przenośnych bagażników sprawia, że motocykle te bardzo łatwo mogą zostać przystosowane do jazdy po bezdrożach. Są one interesującą opcją dla użytkowników, którzy chcą łączyć zwiedzanie świata na motocyklu z odrobiną adrenaliny wiążącą się z ewolucjami na wyboistych bezdrożach.