Jak wybrać motocykl do jazdy terenowej?

Jazda na motocyklu może sprawiać wiele przyjemności. Jest to rozrywka dla kazdego – aby z niej korzystać, wystarczy mieć aktywne prawo jazdy, pozwalające na kierowanie jednośladami. Wybór motocykla nie jest jednak sprawą prostą. Dostępne są różnorodne modele. Zarówno ścigacze, choppery, jak i motory przeznaczone do jazdy terenowej. Każdy z nich posiada indywidualne właściwości poprawiające komfort jazdy.

Jak kupić motocykl terenowy?

Jazda terenowa ma swoją indywidualną specyfikę. Na zakup crossa decydują się przeważnie osoby, które doskonale znają temat i dobrze czują się na nierównych, niekoniecznie utwardzonych trasach w terenie. Motocykl do jazdy terenowej musi posiadać przede wszystkim dobre amortyzatory. Jak wybrać taki motor, zwłaszcza jeżeli ma na nim siedzieć osoba początkująca?

Nowy motor czy używany?

Pierwsze skrzypce w tej kwestii odgrywają jak zawsze fundusze. Im pieniędzy na inwestycję jest więcej, na tym lepszy sprzęt można sobie pozwolić. Problemy decyzyjne zaczynają się jednak wówczas, gdy okazuje się, że sprzęt jest droższy, niż się początkowo zakładało. Co wówczas zrobić? Są dwa rozwiązania. Można albo kupić nowy motocykl, lecz z niższej półki cenowej, lub też można zdecydować się na motocykl o nieco lepszych parametrach technicznych, lecz używany. Decyzja powinna zostać podjęta indywidualnie, po rozpatrzeniu wszystkich plusów i minusów każdej inwestycji. Osobom początkującym przeważnie chodzi o to, aby przetestować sprzęt, czasami pasja mija bardzo szybko, a niekiedy pozostaje na długie latala.