Po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu tamtejszego rynku pracy, za granicę wyemigrowało wielu Polaków. Wśród najpopularniejszych miejsc docelowych znalazła się też Irlandia. Zwana tygrysem Europy Irlandia przeszła błyskawiczny rozwój gospodarczy i tym samym potrzebowała wiele rąk do pracy. W rezultacie w krótkim czasie Irlandia stała się domem dla tysięcy Polaków. Najwięcej z nich trafiło do stolicy kraju Dublina.
Jako że Irlandia jest wyspą, najłatwiej jest dostać się tam drogą powietrzną. Po tym, jak Polacy masowo ruszyli do Irlandii, loty do Dublina stały się coraz bardziej powszechne i częste. Obecnie podróżni mają do dyspozycji co najmniej kilka linii lotniczych, którymi mogą odbyć loty do Irlandii. Są to Aerlingus, Ryanair, Wizzair czy nawet LOT.
Bilety na loty do Dublina można kupić przez internet na stronach przewoźników. Ale bardziej praktycznym narzędziem są portale oferujące bilety na różne linie, dzięki czemu łatwiej porównać oferty i wybrać najlepszą. Odprawę na lot do Dublina czy innego irlandzkiego miasta również można zrobić drogą internetową.