Leasing samochodowy czy kredyt?

Leasing samochodowy czy kredyt? leasing leasing zwrotny firma leasingowa Co lepsze leasing czy kredyt? Mimo, ze kredyty samochodowe są bardzo popularne leasing staje się chętnie wybieranym sposobem finansowania inwestycji takich jak zakup samochodu.

Leasing samochodowy początkowo dostępny był wyłącznie w firmach wyspecjalizowanych w tym zakresie, obecnie również banki posiadają go w swojej ofercie. Jak więc znaleźć najbardziej korzystny leasing samochodowy?
Leasing samochodowy różni się od kredytu tym, że w czasie użytkowania auta i spłacania rat, przedmiot nie należy do leasingobiorcy lecz do leasingodawcy. Z kolie gdy zaciągamy kredyt samochodów należy do nas. W razie zaprzestania spłaty rat, bank ma prawo do dochodzenia swoich należności poprzez przejęcie kredytowanego auta.
Obecnie najchętniej wybierany leasing samochodowy to leasing WBK, który znajduje się w czołówce polskich leasingów. WBK leasing finansuje zakup prawie każdego przedmiotu, nie tylko pojazdów ale również sprzętu medycznego, budowlanego czy rolnego.

Leasing samochodowy, kredyt samochodowy, a może wbrew wszystkiemu wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest kredytem, który z pewnością jest prosta operacją. W jego przypadku bank nie pyta przyszłego kredytobiorce na co chce przeznaczyć pożyczone pieniądze. Zatem klient oszczędza czas na formalności związane z wyborem kredytowanego auta. Pozytywnym aspektem jest również to, że nie cała suma pożyczonej gotówki musi być przeznaczona na jedna inwestycje.

Leasing samochodowy, ranking.

Wracając do temu leasingu samochodowego, należy zaznaczyć, że najlepszym sposobem szukania ofert jest internetowy ranking. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić sporo czasu na szukanie ofert „na piechotę”. Zestawienia wszystkich ofert leasingowych zawarte są w jednym miejscu. Pamiętajmy jednak aby ranking był aktualny, z danego miesiąca.