Wyspa Koh Lipe uważana jest za jedną a najpiękniejszych miejsc w Tajlandii. Leży ona około 70 kilometrów na zachód od Morza Andamańskiego w archipelagu Tarutao, na który składa się aż 51 wysp, a wszystkie one objęte są ochroną parku narodowego.
Koh Lipe oferuje turystom idylliczne plaże, kolorowy świat rafy koralowej, tajemniczy świat tropikalnej dżungli i świetne jedzenie przede wszystkim świeżo złowione ryby i owoce morza.
Tutaj można mieć bliskie spotkania z żółwiami, delfinami i waleniami a w dżungli spotkać makaki, lemury i dzioborożce w swoim naturalnym środowisku, (co robi znacznie większe wrażenie niż oglądnie tych samych zwierząt w zoo).
Wody tutaj są jednymi z najczystszych w Morzu Andamańskim, co sprzyja nurkowaniu ze sprzętem i podziwiania bogactwa podwodnego świata.
Infrastruktura turystyczna także jest na dobrym poziomie: położony na wzgórzu ośrodek składa się z luksusowych domków na palach położonych wśród naturalnego lasu tropikalnego. Domki są drewniane, ale urządzone nowocześnie z klimatyzacją i dostępem do Internetu?