granulaty-tworzyw-4Problemem wielu magazynów i firm transportowych są materiały sypkie, które nie są pakowane w kilkukilogramowe worki. O ile worki na palecie można w łatwy sposób przewozić na palecie po kilka ton na raz, o tyle np. kupno takich materiałów jak otoczaki, granulaty tworzyw czy sypkich materiałów spożywczych. Z pomocą przychodzą worki big-bag.
Worki big-bag to tzw. kontenery elastyczne. Zrobione są z tkanin polipropylenowych, bardzo wytrzymałych. Zwykle jeden worek może pomieścić do 1500 kg materiału. Przenoszone są za pomocą doczepionych uszu, które są zrobione z szerokich i wytrzymałych na ciężar taśm. Worki są dostosowane do przenoszenia za pomocą wózków widłowych.
W ofercie firm produkujących big-bagi znaleźć można nie tylko klasyczne worki ST1 z płaskim dnem i otwartą górą, ale także modele posiadające lej zasypowy lub wysypowy, klapę, fartuch zasypowy lub wysypowy, a nawet z dodatkowym uszczelnieniem szwów, wewnętrznym stabilizatorem kształtu lub z wkładką foliową PE. Worki mogą posiadać spersonalizowane nadruki lub być uszyte z siatki czy tkaniny oddychającej.