Ekskluzywne zyrandole (10)

Żyrandole to wyjątkowo tradycyjny sposób oświetlenia pokoju. Duże, bogato zdobione żyrandole oświetlały centralnie całe pomieszczenie. Przez jakiś czas zostały wyparte na cześć oświetlenia punktowego, czy innych futurystycznych form oświetlenia. Obecnie jednak ekskluzywne żyrandole wracają do łask.
Najbardziej luksusowe to te ozdobione kryształami. Pięknie odbijają światło i nadają szyku każdemu pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzają się w salonie.
Piękną ozdobą są także żyrandole wykonane techniką witrażową. Kolorowe szkiełka pasują do tradycyjnie urządzonych pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i sypialni.
Wciąż też są w modzie żyrandole z 5-6 żarówkami ozdobionymi niewielkimi abażurami. Tutaj najbardziej popularne są abażury w kształcie kwiatów. Wykonuje się je najczęściej z mlecznego szkła. Takie żyrandole sprawdzą się przede wszystkim w dużych salonach i wysokich przedpokojach.
Obecnie nie ma jednego, dominującego stylu żyrandoli. Należy je dobrać według własnego gustu, stylu mieszkania, a także jego wielkości. Wybór jest ogromny!