Do każdej miejscowości turystycznej należy w jakiś sposób się dostać. Musimy więc wcześniej określić, jakim pojazdem będziemy się poruszać, by dotrzeć np. nad polskie morze. A co mamy do wyboru?

Oczywiście najpopularniejszym środkiem transportu będzie w tym przypadku samochód. Jeśli więc mamy swoje auto, najlepiej będzie, gdy to nim dojedziemy do wybranej wcześniej miejscowości. Niestety, za paliwo trzeba sporo zapłacić, dlatego korzystnie by było podzielić cenę paliwa na większą ilość osób. W tym celu namówmy na wakacje znajomych, przyjaciół lub rodzinę i to z nimi udajmy się w podróż samochodem. Gdy jednak nie posiadamy prawa jazdy, zawsze możemy zarezerwować sobie miejsce w specjalnym autokarze. Takie autobusy dojeżdżają prosto nad morze, dlatego podróż nie trwa długo i jest dość komfortowa.

Dokładnie zaplanowana turystyka musi więc uwzględniać odpowiedni środek transportu, którym dostaniemy się do celu. Pomyślmy więc wcześniej, czy wolimy podróżować swoim samochodem, czy może zwykłym autokarem.