Motocykl enduro a bezpieczna jazda

Gdy zbliża się sezon wiosenno – letni na drogach można spotkać mnóstwo szybkich motocykli. Dziś nie brakuje fanów tego środka transportu, zarówno wśród młodych jak i dojrzałych mężczyzn. Wśród wielu motocykli dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się crossy enduro.

Bezpieczna jazda na motocyklach enduro

Na pierwszy rzut oka motocykle enduro można porównać z maszynami crossowymi. Można na nich pokonywać zarówno nierówne odcinki w terenie, jak i drogi z gładkim asfaltem. W związku z tym, wszystkie motocykle enduro muszą być dobrze przygotowane do sprawnego oraz w pełni bezpiecznego pokonywania poszczególnych nawierzchni.

W celu zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze poszczególne motocykle muszą być zawsze wyposażone w odpowiednie oświetlenie oraz wysokiej jakości opony, które to zostały dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych. Ponadto ich poziom hałasu oraz spalania musi mieścić się w granicach obowiązujących norm.

Rodzaje motocykli enduro

Motocykle te ze względu na pojemność silnika zostały podzielone na:

– kasę enduro E1 – obejmują ją motocykle wyposażone w silniki o pojemności od 100 do 125 centymetrów sześciennych w silnikach dwusuwowych l oraz motocykle o pojemności od 175 do 250 centymetrów sześciennych w silnikach czterosuwowych.

– klasę E3 która obejmuje maszyny o pojemności silnika o pojemności od 290 do 500 centymetrów sześciennych w dwusuwach i od 475 do 650 centymetrów sześciennych w przypadku silników czterosuwowych.

Jak wybrać dobry motocykl?

Decydując się na zakup używanego motocykla trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Warto wybrać taką maszynę która będzie posiadać łożyska oraz zawieszenie w dobrym stanie. Nigdy nie należy kupować takiego motocykla, który to ma widoczne wycieki z silnika.

Po zakupie motocykla każdy motocykla powinien wyposażyć się również w odpowiedni strój, który to zapewni im w pełni komfortową oraz bezpieczną jazdę.