Motocykl dla dziecka

Chociaż rynek motoryzacyjny zazwyczaj kojarzony jest z pełnoletnim konsumentem, to nie brakuje pojazdów, których grupą docelową są młodsi użytkownicy. Nie inaczej jest w przypadku motocyklów z rodzaju Enduro, które są skrojone pod dzieci.
Motocykle te, podobnie jak modele dla dorosłych, przystosowane są do jazdy po bezdrożach, lecz nie osiągają tak dużych prędkości oraz mają mniejszy zasięg jazdy. Bardzo często motocykle typu cross enduro dla dzieci wyposażone są w motor akumulatorowy, który pozwala rozwinąć prędkość nawet do 25 km/h.
Motocykle dla dzieci mają za zadanie nie tylko dostarczyć radości z jazdy najmłodszym użytkownikom. Wprowadzają one dzieci w świat motoryzacyjny i zaszczepiają miłość do motocyklów. Prędkość rozwijana przez motor akumulatorowy jest bezpieczna dla użytkownika i nawet w przypadku drobnej kraksy, odpowiednio ubrane dziecko wyjdzie z wypadku bez szwanku. Należy więc pamiętać o kasku, ochraniaczach na stawy i kombinezonie, który uchroni skórę przed obtarciami.
Na rynku istnieją również wersje motocyklów dla dzieci z silnikiem spalinowym. Są one nieco większe, dysponują większą mocą silnika i są przeznaczone dla nieco starszych dzieci, które pierwsze szlify z akumulatorowymi crossami mają już za sobą. Ponadto motocykle enduro z silnikiem spalinowym bardzo często posiadają manualną skrzynię biegów, dzięki czemu młody użytkownik będzie nabierał obycia z mechanizmem zmiany biegów, co ułatwi w przyszłości adaptację do normalnych modeli przeznaczonych dla dorosłych odbiorców.