Cross Enduro 250

Enduro to termin, z którym coraz częściej można się spotkać kiedy ogląda się różnego rodzaju relacje sportowe, czyta gazety poświęcone motoryzacji czy też czyta portale motoryzacyjne lub ogląda serwisy aukcyjne z ofertami motorów i motocykli.

Czym w takim razie jest to całe enduro? Enduro to nic innego jak dyscyplina sportowa, która stała się w ciągu ostatnich kilku lat dość popularnym sportem w kraju nad Wisłą. Jest to sport w którym zawodnicy (kierowcy motocykli enduro) muszą pokonać długą (czasem nawet 300-kilometrową) trasę o bardzo zróżnicowanej i wymagającej nawierzchni. Z reguły jest to nawierzchnia asfaltowa, która jest wzbogacona o etapy z o wiele trudniejszą i bardziej wymagającą nawierzchnią terenową.

Motocykle używane do tego sportu muszą spełniać wiele różnego rodzaju wymagań, żeby zostały dopuszczone do rajdów. Na przykład cross enduro 250, czyli motocykl crossowy o silniku o pojemności 250 centymetrów sześciennych nie będzie mógł wziąć udziału w rajdzie do którego dopuszczone są motocykle z klasy E3 – czyli pojazdy z silnikami o pojemności przekraczającej 290 cm sześciennych.

W enduro można wyszczególnić też bardzo wiele różnych typów motocyklów, któree różnią się wagą, pojemnością silnika, liczbą KM czy też rodzajem opon. Mamy tutaj takie motocykle jak chociażby motocykle crossowe, soft enduro, hard enduro, funduro, turystyczne enduro czy też supermoto.

Jak widać, jest więc tego sporo. Najpopularniejsze są motocykle crossowe, które używane są na większości najpopularniejszych rajdów.