Co to jest enduro?

Kochasz motoryzację i jesteś fanem wszelkich wyścigów? Być może obił ci się o uszy termin enduro? Jeśli tak, to dziś dowiesz się- co to jest enduro? Czy jest godne zainteresowania dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji?

Enduro to sport motorowy, na czym polega? Trzeba pokonać trasę o nawierzchni asfaltowej oraz terenowej. Trasa ma długość do 300 kilometrów. Jednak enduro to również rodzaj motocykli.

Enduro może się pochwalić 4 typami motocykli- jednym z nich, który wzbudza przyjemne emocje jest Hard Enduro- jego konstrukcja łączy w sobie prostotę oraz siłę. Kolejnym typem jest Dual Enduro jest on znacznie łatwiejszy w obsłudze, jego plusem jest również możliwość zabrania pasażera oraz to, że jest dobrze przygotowany do jazdy drogowej. Kolejną maszyną jest Funduro- jest po prosu wygodny, z lekkością możecie się poruszać po mieście, z dużą dozą komfortu. Niestety maszyna sama w sobie jest ciężka, dlatego podróże poza miasto, szczególnie w trudnym terenie mogą być nieco przytłaczające i stać się niemożliwe. Ostatnią z maszyn jest Enduro w wersji turystycznej, zachowuje swój sportowy wygląd, jednak maszyna nie nadaje się na trudne tereny, ponieważ jest bardzo ciężka. Jednak jeśli poszukujecie komfortu jazdy na zwyczajnych drogach to jak najbardziej nadaje się do takich celów.

Tak więc maszyny enduro nadają się jazdy drogowo- leśnej, nie są stworzone w pełni do pokonywania trudnych dróg terenowych. Przypomina zwyczajny motocykl i jest w miarę spokojną maszyną. Dlatego osoby wprawiające się w sporty motorowe może zacząć od tej maszyny.