Auto recycling

Miałeś ostatnio wypadek, po którym twój samochód nadaje się do kasacji? Posiadasz stare auto, które odmówiło posłuszeństwa, a jego naprawa jest nieopłacalna? Zastanawiasz się co zrobić z takim pojazdem, aby nie ponieść dodatkowych kosztów i żeby wszystko odbyło się legalnie?
Zgłoś się do stacji demontażu pojazdów. Auto recycling – bo tym się zajmują pracownicy takiej stacji, to nic innego jak zezłomowanie pojazdów z poszanowaniem dla środowiska. Demontują samochody w pełni legalnie, pomagają pozbyć ci się problemu, a równocześnie nie szkodzą naszej planecie. Pomagają uporać się z dokumentami, tak abyś na pewno dopełnił wszelkich formalności. Za oddanie im samochodu nic nie zapłacisz, to oni zapłacą tobie za twój pojazd.
Demontując auto stacja demontażu pojazdów uzyskuje surowce i części nadające się do ponownego użycia, dzięki czemu części z twojego starego samochodu dostają nowe życie w innym pojeździe. Zazwyczaj w podobnych firmach można również kupić części samochodowe pochodzące z demontażu, a ich ceny są konkurencyjne w porównaniu ze sklepami motoryzacyjnymi stacjonarnymi lub internetowymi.
Jeśli chcesz zezłomować auto, pamiętaj żeby zabrać ze sobą potrzebne dokumenty – dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeżeli była wydana), tablice rejestracyjne, dowód osobisty właściciela i współwłaściciela (jeśli jest). Stacja demontażu powinna wydać ci zaświadczenie o kasacji pojazdu. Jest ono bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu będziesz mógł wyrejestrować samochód i zakończyć ubezpieczenie OC. Większość stacji zapewnia bezpłatny transport twojego samochodu.