Warszawa ma do zaoferowania wiele atrakcji i z pewnością warto ją odwiedzić wielokrotnie. Jest też najbardziej znanym miastem w Polsce, dlatego można by przypuszczać, że wszystkie atrakcje turystyczne Warszawy zostały już poznane i pokazane. Nie do końca tak jest. Istnieją miejsca, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem a niektóre są wręcz nieznane lub słyszeli o nich tylko nieliczni.

Mniej popularne atrakcje turystyczne Warszawy to na przykład Park Skaryszewski, który znajduje się w okolicach Saskiej Kępy i jest pięknie utrzymany. Inną atrakcją turystyczną jest Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Sadybie. Można tam zobaczyć sporą kolekcję dział, samolotów i czołgów. Warto też odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego, znajdujące się w  Ogrodzie Botanicznym przy Alejach Ujazdowskich.
Kolejne dwie mniej znane atrakcje turystyczne Warszawy mieszczą się w znanych wszystkim Łazienkach Królewskich: są to Chińska Aleja i wielka gratka fanów motoryzacji – zrekonstruowany Cadillac 355D Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do listy można jeszcze dopisać jeden z najwęższych domów na świecie – dom Etgara Kereta i kopiec Powstania Warszawskiego, oba te miejsca znajdują się na Woli. Na kopiec warto też przyjść z powodu atrakcyjnego widoku, który się z niego rozpościera.