Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

Działalność firm budowlanych

Firmy budowlane do niedawna ograniczały się jedynie do znoszenia murów oraz wykonywania pokryć dachowych. Obecnie oferty większości z nich są nastawione na kompleksową obsługę swoich klientów.

Budownictwo kubaturowe
Firmy specjalizujące się w budownictwie kubaturowym kierują swoje oferty zarówno do indywidualnych klientów, jaki do właścicieli innych przedsiębiorstw. Często również biorą udział w przetargach organizowanych przez urzędy miast czy rady gmin. Architektura budownictwo i projektowanie domów, mieszkań, magazynów, hal produkcyjnych i wielu innych to najczęstszy zakres usług większości firm budowlanych.

Budownictwo liniowe
Wiele przedsiębiorstw parających się budownictwem ukierunkowała swoją działalność na tak zwane budownictwo liniowe, czyli wznoszenie mostów, linii kolejowych czy budowę dróg. Zlecenia na tego typu usługi pozyskać można wyłącznie na drodze zorganizowanego przetargu. Bez wątpienia są to intratne przedsięwzięcia, dlatego co raz częściej firmy budowlane decydują się na realizację zleceń obejmujących zarówno budownictwo liniowe, jaki kubaturowe.